Podstrona: 3MMZI - info nt. wyników egzaminu poprawkowy z PKM / Wizytówka pracownika PRz

3MMZI - info nt. wyników egzaminu poprawkowy z PKM

13-02-2024 r.

Szanowni Państwo,
informuję, że liczba punktów niezbędna do zaliczenia przedmiotu została obniżona do 2 punktów. Osoby, które mają ocenę 2,0 uzyskały następującą liczbę punktów:
160044 - 1,8 pkt
142028 - 1,5 pkt
134592 - 0,9 pkt
167006 - 0,7 pkt.
Pierwsze dwie osoby (o numerach indeksów 160044 i 142028) jeśli czują się na siłach i mają możliwość odpowiadać w dniu 20.02 (wtorek) z zakresu materiału podanego na termin poprawkowy (poniżej) proszę o informację w godzinach rannych. Ewentualna dopytka w godz. ok. 10.30 lub 13-13.30 (dla obu Panów w tym samym czasie).

Parametr (zmienna, oznaczenie) powinno być przedstawione na rys. lub wyjaśnione – sam wzór to za mało! Np. w 2 zad. d, da, df, h, c, b, …

Minimalna liczba punktów osoby, która zdała egzamin to 2,75, a maksymalna wartość z pozostałych to 2,4.

Im niższy skład procentowy egzaminu w końcowych wynikach tym wyższa wpisana ocena końcowa, dlatego przyjąłem wagę końcowa zgodnie z kartą modułu omówioną na początkowych zajęciach: „Ocena końcowa z modułu jest średnią ważoną ocen z egzaminu z wagą 0,6 i z projektów z wagą 0,4. Wszystkie formy zajęć modułu muszą być zaliczone”. Dodatkowo, aby docenić tych którzy zdali egzamin w pierwszym terminie dolny zakres przedziału ocen regulaminowych obniżyłem o 0,1, a w przypadku studentów, którzy zdobyli zaliczenie na wyższą ocenę nawet o kilkanaście setnych.

Ocenę 5,0 wystawiłem bez „dodatkowych promocji” (liczba punktów z egzaminu to 4,6) - GRATULUJĘ!

Do egzaminu poprawkowego mogą przystąpić osoby, które uzyskały zaliczenie z części projektowej i laboratoryjnej.

Proszę na egzamin przygotować:
- kartki formatu A5 i A3 (złożone do formatu A4),
- przybory do pisania i rysowania, kalkulator,
- legitymację studencką lub inny aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Egzamin będzie składał się z:

a) części weryfikacyjnej (na formacie A5):
- narysowanie połączenia gwintowego wg danych (3 lub 4 części),
- zwymiarowanie gwintu w otworze nieprzelotowym,

- parametry uzębienia i zazębienia.

b) części głównej - 5 pytań otwartych (piszą studenci, którzy zaliczą część weryfikacyjną); średni czas na pytanie otwarte to 15 minut.

Przypominam, że pytania z poprzednich terminów mogą się powtarzać.

Brak umiejętności obliczania podstawowych parametrów uzębienia i zazębienia (m.in. średnice, wysokości, luzy), to brak zaliczenia przedmiotu.

Proponuję dodatkowo zwrócić szczególną uwagę na tematy:

1. Sprzęgło tulejowe, cierne tarczowe i wielopłytkowe oraz zagadnienia z wykładów:

2, 3. w3 (korekcja - całość), w4 (s. 1)

4. w4 (s. 4), w5 i 6 (s. 3) - siły,

5. w7 (s. 2, 3)